Szczęśliwe zakończenie regat PGE CAP.

Jak co roku w ramach obchodów Dnia Energetyka Jacht Klub Elektron przy Elektrowni Bełchatów w dniu 07 września 2019 r. zorganizował Regaty żeglarskie PGE CAP. Miejscem imprezy była Wioska Żeglarska Zarzęcin nad Zalewem Sulejowskim. Do rywalizacji w klasie OPEN stanęło 11 jachtów kabinowych, w klasie Omega zgłosiły się 3 załogi. Sygnał startowy dano około godz. 11:30.

Od początku sezonu żeglarskiego z zalewu upuszczano wodę. Jej poziom niższy o około 1,5 metra spowodował to, że w wielu miejscach na trasie regat jachty wpadały na mielizny. Jednak niedogodność ta nie przeszkodziła w pokonaniu całej trasy wszystkim załogom, ale zdarzenia te miały wpływ na końcową klasyfikację. Różnica czasowa pomiędzy pierwszym a ostatnim jachtem, który pojawił się na linii mety przekroczyła jedną godzinę. Tak duża różnica świadczy o możliwościach jachtów wynikająca z ich budowy    i przygotowania do regat, oraz o umiejętnościach załóg.

W tle wyścigu głównego odbywały się regaty na jachtach Omega w formule przesiadkowej. Trasa dla nich była krótsza ale do trzykrotnego pokonania. Rywalizacja była bardzo zacięta. Drobne błędy, zła ocena kursu, wpływały na to, która załoga zwyciężała w kolejnych biegach.

Atmosfera rywalizacji udzieliła się licznie kibicującej widowni złożonej głównie z członków rodzin, przyjaciół, koleżanek i kolegów. Organizatorzy usłyszeli pochlebne opinie o przygotowaniu i poziomie imprezy, miłej i przyjaznej atmosferze.

O godz. 15:30 sędzia komisji regatowej Tadeusz Markiewicz ogłosił wyniki:

W klasie Omega:

I miejsce  – załoga ze sternikiem Pawłem  Pawłowskim;

II miejsce  – załoga ze sternikiem Michałem Kardasem;

III miejsce – załoga ze sternikiem Arkadiuszem Burzyńskim.

 

W klasie OPEN:

I miejsce  – załoga ze sternikiem Grzegorzem Świdzińskim – WIARUS;

II miejsce  – załoga ze sternikiem Piotrem Rosiakiem – OŚKA;

III miejsce – załoga ze sternikiem Jakubem Krysiakiem – JAHU.

Komisja regatowa zdecydowała o wyróżnieniu najlepszej żeńskiej załogi ze sternikiem Iwoną Praszkowską jacht OHARA zestawem upominkowym.

Po zakończeniu regat wszyscy uczestnicy mieli możliwość zjedzenia  smakowitej miejscowej zalewajki i grillowanych przysmaków.

W między czasie swój koncert rozpoczął zespół muzyczny „ Zibi i przyjaciele”, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania znanych szant i polskich utworów rockowych. We wspaniałej atmosferze śpiewanie i zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

W przyszłym roku liczymy na Zalew pełen wody, co umożliwi jachtom, które osiadły na piasku udział w regatach.